Humb Milani 1-2

milan
Skuadra e Napolit ka arritur një fitore tejet të rëndësishme në udhëtim tek Milani, ku mposhten vendasit e Massimiliano Allegrit me rezultat 0-2. Kjo ishte fitorja e katërt e Naplit në katër ndeshjet e para të të edicioni.
Mysafirët e gjetën golin që në fillim të ndeshjes, kur Bristoj realizoi për 0-1 në minuten e 6′.Golin e dytë për
nënkampionët e realizoi argjentinasi i transferuar nga Real i Madridit Gonzalo Higuain në minuten e 53′.
Golin e vetëm për Milanin e realizoi Mario Balotelli në minuten e 91′ të ndeshjes. Vlen të theksohet se portjeri i Napolit, Pepe Reina është bërë portjeri i parë që i ka pritur penalltin Supermarios.
Me këtë fitore Napoli mbetet njëra nga dy skuadrat vetme në serie a së bashku me Romëm që kanë arrtiur të mos lëshojnë asnjë pikë deri më tani.